Sygnały Opcji Binarnych

Rynek opcji binarnych jest stosunkowo młody, jednak już pojawiły się firmy oferujące dostarczanie sygnałów transakcyjnych. Sygnały dla opcji działają na podobnej zasadzie co te znane z rynku Forex. Otrzymuje się je w formie alarmu, który informuje jakiego instrumentu sygnał dotyczy, kursu wejścia, czasu trwania transakcji oraz jaki kierunek należy obrać.

Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego dostawcy sygnałów transakcyjnych, który pozwoli generować przyzwoite zyski. Na rynku dostępne są różne źródła sygnałów - znajdziemy tu sygnały darmowe i płatne. Na rynku istnieje wiele firm oferujących takie rozwiązania. Gwarantują one bardzo wysoką skuteczność (70-90%). Jednak na wstępie należy zaznaczyć, że powinniśmy do nich podchodzić z dużą rezerwą. Przede wszystkim sygnały nie są gwarantem skutecznego tradingu - każdy alert powinien być przez nas przeanalizowany. Natomiast gdy już zdecydujemy się na któregoś dostawcę - przetestujmy jego sygnały na koncie demo lub na najniższej możliwej kwocie transakcji na rachunku rzeczywistym.

Skąd czerpać sygnały opcji binarnych?

Dostawców sygnałów opcji możemy podzielić na dwie podstawowe grupy:

  1. Firmy zewnętrzne – działają na zasadzie płatnych miesięcznych subskrypcji. W wielu przypadkach są one kompatybilne ze wszystkimi platformami handlu opcjami binarnymi. W zależności od dostawcy otrzymamy sygnały dla indeksów, akcji, walut, surowców, etc.
  2. Sygnały brokerów – niektórzy brokerzy opcji binarnych oferują swoim klientom własne sygnały transakcyjne. Dotyczą one zazwyczaj klientów ”VIP”, którzy dokonali większej wpłaty (np. powyżej 1000 USD) i są udostępniane za darmo.

Korzyści subskrypcji sygnałów opcji binarnych od dostawców zewnętrznych

  1. Długość współpracy zależy od dobrych wyników – jeśli sygnały nie sprostają Twoim oczekiwaniom, zawsze możesz skończyć współpracę z danym dostawcą.
  2. Sygnały otrzymujesz od firmy niezależnej od brokera opcji binarnych, więc zależy im na jak najlepszej ofercie i Twoim zadowoleniu.
  3. Aby otrzymywać sygnały nie musisz wpłacać dużych sum do brokera. Wystarczy depozyt minimalny.
  4. Sygnały możesz otrzymywać na adres email, po zalogowaniu się na stronie internetowej dostawcy. Niektóre firmy dostarczają też sygnały przez SMS.

Sygnały transakcyjne od brokerów opcji binarnych

  1. Brak miesięcznych opłat za subskrypcję sygnałów transakcyjnych. Po wpłacie odpowiedniego depozytu są one dostępne zupełnie za darmo.
  2. Sygnały mogą być dostępne po zalogowaniu się na stronie brokera, na adres email lub poprzez aplikacje na przeglądarki internetowe.
  3. Brokerzy opcji binarnych są w większości przypadków nadzorowani przez odpowiednie organy, więc powinno im zależeć na skuteczności sygnałów z obawy przed utratą licencji.

Sygnały opcji binarnych - wiarygodność i skuteczność

W związku ze wzrostem popularności opcji binarnych, pojawiają się również firmy oferujące sygnały, jednak są mało wiarygodne. Polecamy zapoznać się z opiniami na temat danego providera przed zakupem jakichkolwiek subskrypcji, lub korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Nie daj się oszukać!